Bölgede 24 saat sürekli, kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi sağlamak için uzman ekiplerimizle hizmetinizdeyiz.

Arıza Onarım

YEDAŞ Sorumluluk bölgesinde, misyonu doğrultusunda, Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde, 65 arıza merkezi ile 7/24 hizmet esasına dayalı olarak, Arıza-Onarım hizmetlerini yerine getirmektedir. Müşterilerden gelen bildirimler, otomasyon sistemlerinden alınan veriler ve bakım çalışmaları esnasında yapılan tespitler doğrultusunda yürütülen Arıza-Onarım çalışmalarında amaç, arıza süre ve sayılarını azaltarak bölgede 24 saat sürekli, kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi arzının sağlanmasıdır.

Genel Aydınlatma

YEDAŞ Sorumluluk bölgesindeki misyonu doğrultusunda, Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde güvenlik ve estetik açısından en önemli unsurlarından biri olan aydınlatma sistemlerine yönelik planlı bakım ve iyileştirme faaliyetleri konusunda uzmanlaşmış ekiplerimizce düzenli olarak yürütmektedir. Aydınlatma faaliyetleri, Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından düzenlenen Genel Aydınlatma Yönetmeliği çerçevesinde yürütmektedir. Aydınlatma Yönetmeliği doğrultusunda oluşturulan il aydınlatma komisyonları, vali veya vali yardımcısının başkanlığında büyükşehir belediyesinden 2 üye(Büyükşehir olmayan illerde İl özel idaresinden 1 üye), toplantı gündemine ilişkin olarak ilgili belediyelerden birer üye ile şirketimizden 1 üye ve TEDAŞ temsilcisinin iştirakiyle oluşur. Aydınlatma komisyonu kararları şirketimiz web sayfasında paylaşılmakta olup komisyon kararları doğrultusunda yeni aydınlatma sistemleri tesis edilmektedir.

Dağıtım Şebekesi Bakımı

YEDAŞ Sorumluluk bölgesindeki misyonu doğrultusunda, Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde müşterilerine kesintisiz ve kaliteli enerji sağlamak amacıyla sistematik ve planlı bir şekilde,bakım onarım çalışmalarını yürütmektedir. Enerji kaybının, gerilim düşümlerinin ve olası arızaların önlenmesi amacıyla yapılan bakım çalışmaları Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından düzenlenen Elektrik Dağıtımı Ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği doğrultusunda yürütülmekte olup programlı kesintiler hakkında kesintiden en az 48 saat önce web sitemiz üzerinden veya görsel basın-yayın kuruluşları aracılığıyla bilgilendirme yapılmaktadır.

Dağıtım Röle Koordinasyonu

YEDAŞ Sorumluluk bölgesindeki misyonu doğrultusunda, Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde olası Orta gerilim arızalarında, kesintiden etkilenen lokasyonun asgari düzeyde olması adına role koordinasyonu çalışmalarını uzaman ekipleri ile 7 gün 24 saat sürdürmektedir. Bu kapsamda yürütülen çalışmalar ile fider koruma rölelerinin uzaktan izlenmesi, okunması, ayarlanması ve kontrol edilmesi sağlanmıştır.